Pişik Kremi

Pişik Kremi

Daha çok bebek ve çocuklarda görüldüğü akla gelse de yetişkin kadın ve erkeklerdede görülen bir hastalıktır. Pişik tedavisinde akla ilk olarak kremler ve merhemler gelmektedir. Doğru seçim bir ilaçla 2 günde iyileşebilen bir cilt rahatsızlığı olup, fakat asıl sebebine yönelik tedavi uygulanmadığı taktirde ilerleyen günlerde tekrarlayacaktır.
Pişik Kremi

Pişik Kremi Alırken Bilmeniz Gerekenler
Çok farklı içerikli çok sayıda krem vardır. Bunların büyük çoğunluğu kortizon (steroid) denilen madde içermektedir. Bir kısmı da ciltte tabaka oluşturarak tedavi ve koruma sağlayan maddeler (çinko oksit vs) içerir. Piyasada bepanthol benzeri çeşitli nemlendiriciler pişiğin tedavisi önerilse de bunlar daha çok rahatlatıcı etkiye sahiptir iyileştirici etkileri sınırlıdır.

Kortizon İçeren Ürünlerden Uzak Durmalısınız
Özellikle bebek ve çocuklarda kullanılacak kremlerin içeriği önemlidir çünkü kortizonların ciddi yan etkisi vardır ve bu yan etkiler çocuklarda ciddi sorunlara sebep olabilir. Bebeklerde güvenle kullanılabilecek ilaçlar tercih edilmelidir.

Cilt İçin İdeal Pişik Kremi Nasıl Olmalıdır?

  • Kortizon (steroid) gibi yan etki oluşturmayan bitkisel kortizon (fitosteroid) içermeli
  • Krem sürüldükten sonra oluşan tabaka uzun süre kalmalı, bebeğin derisine idrar ve dışkı temasını engellemelidir.
  • Dermatolojik testleri yapılmış, güvenlik testlerinden geçmiş olmalı
  • Alerjik reaksiyona neden olmamalıı
  • Sadece nemlendirici gibi değil tedavi edici etkisi de olmalı
  • Pişiklerde % 60 oranında rastlanan mantara karşı da etkili olmalı

Doktorların Tavsiyesi Pruzon Krem
Tüm bu açılarla değerlendirildiğinde pruzon merhem öne çıkmaktadır. Pruzon merhem içeriğindeki TTO (Tea Tree Oil) sayesinde mantarı yok eder, meyan kökü extractı kortizon gibi etki eder, kalamin mikroptan arındırıcı etki yapar, çinko oxit uzun süreli tabaka oluşturur. İki farklı çeşidi ile sunulan pruzon tüp ve 20x2gr şase şeklinde aile bireylerin kullanımı için amaçlanmıştır.

Makat bölgesi anal dermatitleri ( mayasıl ) ve pişiğin tedavisine özel geliştirilen Pruzon Merhem tüm eczaneler ve üretici resmi sitesinden online alınabilir. Daha fazla bilgi için http://www.pruzon.com web sitesini inceleyiniz.

Pişik kremi kullanıldığında 2-3 günde düzelme sağlanır ancak nedenler ortadan kaldırılmazsa, önlemler alınmazsa tekrar ortaya çıkar. Lütfen pişiğin önlenmesi için yapılması gerekenlerin ayrıntılı bir şekilde yazıldığı sayfayı okuyun. Önlamlar yeterince dikkatli uygularsanız hem çocuğunuz hem aileniz rahat eder, çünkü yeniden ortaya çıkmasını engellemiş olursunuz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir